Dlouho jsem nic nenapsal

23. prosince 2009 v 19:11 | Zdechlina
Vážení,

dlouho jsem nic nenapsal, dlouho jsem vás neoblažil mnou psaným slovem. Tím "vás" myslím vás - nikoho, nenapadne mě totiž jediná osoba, která by byla ochotna po mě číst mé výlevy. Nadneseně řečeno. Ve skutečnosti si své prózy celkem považuji, stavím ji na roveň dílům Natálie Kocábové.

Sklátila mě chřipka, což si nedovedu vysvětlit. Ne, že bych snad nechápal význam slova chřipka, ale nechápu okolnosti, které mne k ní dovedly. Nevystrčil jsem totiž týden paty z domu, věnujíc se studiu. Chřipka přišla k našim dveřím nepozvána, zaklepala, strčila nohu do dveří a rozpoznána, leč pozdě, udělala si u mě malý piknik. SVINĚ.

Zachumlán do áčtyřek a učebnic trávím své dny. Nejlíp se mi učí v posteli. U stolu je to otrava, někdy může být vysilující trávit několik hodin nad jedním příkladem, vytrvale hledět v jednu chvíli do papírů, druhou do monitoru.

Co se děje ve světě? Barrack Obama přiletěl na kodaňský kongres o životním prostředí, aby vzápětí zase odjel s jistotou, že Amerika bude moct nerušeně "čudit" dál veškerý sračky do vzduchu a každýmu to může bejt putna. Jenom to potvrzuje, že moderní svět, stejně tak jako výše zmíněná konferece se točí okolo přerozdělování zdrojů, čili energie.

Můžeme žít svoje životy s vědomím, že můžeme něco činit pro životy lidí z budoucna a konat tak, nemáme ale v žádném případě žádnou z jistot, jak bude svět vypadat za několik desetiletí. Předpokládá - li se dnes, že celosvětové zásoby ropy vydrží na 13 - 50 let, vychází se ze známých zdrojů na planetě a spotřeby. Za pár let ale může být vše jinak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama