100 let

7. dubna 2010 v 8:32 | Perverz Pepere
          Zajímalo by mě, co bude za 100 let. Nebo jenom na konci 21. století. Svůj požadavek bych uskromnil i na dvacet let. Ale k čemu to bude. Nepřipadá mi, že by mí sousedi byli vizionáři a cedulky s nápisem Greenpeace jsem si na jejich dveřích taky nevšiml. Soused o patro níž má na dveřích plakát s hudebním vystoupením jakýhosi instrumentálního představení hranýho na hudební nástroje v orchestru - aby zakryl díru.

          Je mi 22. Za rok mi bude 23. Už budu "too free". Bilancuju svuj život - každej den - a vědomě i nevědomě. Porovnávam, kalkuluju, vypočítávám, hodnotim a ztrácim vzpomínky. Rozdíl mezi Afričanem a Evropanem je, že Afričani si zakládaj na svejch předcích - konzultují s nimi rozhodnutí všedního dne. Obyvatelé Starého kontinentu hledí do budoucna, vstříc ekonomickému rozvoji, mnozí s klapkami na očích, které se mi vždy připomínají, když jdu přes Staroměstské náměstí, pseudo - výkladní skříň Prahy, jejíž účel pro mne prozatím plní Těšnovská legální plocha.

          Jak dlouho tu bude naše město. A jak dlouho tu bude Kalkata, Rotterdam, Londýn? Praha má větší šanci na přežití, jak to tak vypadá. Ale to je jedno - umřeme jinak.

          
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama